Winnica: Tsantali

Szczepy: 100% Xinomavro

Apelacja: PDO Naoussa

Charakterystyka: Pełne aromatów wino o rubinowym kolorze, z aromatami dojrzałych jagód akcentowane przez nowość dębu, dobrze wyważone o eleganckim długim finiszu. Jego solidny i bogaty smak nadaje mu potencjał, aby dobrze współgrać z bogatymi w smaki daniami, co czyni je bardziej znośnymi.

Ciekawostki: Apelacja Naoussa jest najbardziej znanym w Macedonii rejonem skąd pochodzi świetne czerwone wino i gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych greckich winnic. Przeważającą odmianą winorośli w Macedonii jest rodowita czerwona odmiana zwana Xinomavro, (czyli „acid-black”). Wina wytwarzane z Xinomavro znane są z bogatego charakteru taniny i swojego doskonałego potencjału do długotrwałego leżakowania. Ich złożone aromaty łączą nuty czerwonych owoców, agrestu, oliwki, przypraw i suszonych pomidorów.

Warunki i okres leżakowania: Minimum 12 miesięcy w małych beczkach z francuskiego dębu, następnie w pochylonych butelkach. Wino nadaje się do długotrwałego leżakowania.

Zawartość alkoholu: 12,5 %

Pojemność: 0,75 l

Sposób podania: Idealne do tradycyjnych greckich potraw mięsnych, grillowanych mięs z pikantnymi sosami i serem feta.

Temperatura podania: 19°C

Nagrody: Naoussa 1998 –Bronze- Challenge Internationale Du Vin 2002, Naoussa 1997 –Silver- The International Wine And Spirit Competition 2000,  Naoussa 1997 –Silver- Beijing International Wine Challenge 2000, Naoussa 1995 –Bronze- The International Wine And Spirit Competition 1999

Cena: 39,00 PLN brutto

strzałka do góry